1. Mierz tętno
Trening jest efektywny tylko wtedy, gdy puls wynosi 60–70 procent tętna maksymalnego. Przekroczenie tej wartości obniża efektywność spalania tkanki tłuszczowej. Dlatego przed rozpoczęciem odchudzania warto zaopatrzyć się w zegarek z funkcją pomiaru tętna.
2. Stopniowo zwiększaj obciążenie
Osoby początkujące powinny zacząć od spokojnych treningów, w trakcie których organizm będzie stopniowo przyzwyczajał się do większych obciążeń. Optymalne jest przygotowanie organizmu przez 2 treningi tygodniowo – osoba trenująca nie odczuwa wtedy nadmiernego zmęczenia i niechęci do ćwiczeń, a wręcz przeciwnie – ćwiczenia zaczynają sprawiać przyjemność i stają się pewnego rodzaju relaksem.
3. Pij wodę!
Nie wolno zapominać o regularnym piciu wody – dobre nawodnienie jest warunkiem przyspieszenia metabolizmu.
4. Ćwicz dokładnie
Należy zwracać szczególną uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń. Wykonywane nieprawidłowo, niechlujnie i bez nadzoru specjalisty mogą wyrządzić więcej krzywdy, niż pomóc.
5. Nie zapomnij o relaksie
Ostatnie 2–3 minuty treningu odchudzającego to czas, kiedy powinniśmy dać naszemu organizmowi czas na ochłonięcie i powrót do spokojnego pulsu. Kończąc trening, zwalniamy obroty i obniżamy tętno – dzięki temu skutki wysiłku będą miały znaczenie dla organizmu przez cały dzień.

--
Zobacz też: To ćwiczenie jest hitem treningu Konrada Gacy! >>>
Komentarze