1. Mierz tętno

Trening jest efektywny tylko wtedy, gdy puls wynosi 60–70 procent tętna maksymalnego. Przekroczenie tej wartości obniża efektywność spalania tkanki tłuszczowej. Dlatego przed rozpoczęciem odchudzania warto zaopatrzyć się w zegarek z funkcją pomiaru tętna.

2. Stopniowo zwiększaj obciążenie

Osoby początkujące powinny zacząć od spokojnych treningów, w trakcie których organizm będzie stopniowo przyzwyczajał się do większych obciążeń. Optymalne jest przygotowanie organizmu przez 2 treningi tygodniowo – osoba trenująca nie odczuwa wtedy nadmiernego zmęczenia i niechęci do ćwiczeń, a wręcz przeciwnie – ćwiczenia zaczynają sprawiać przyjemność i stają się pewnego rodzaju relaksem.

3. Pij wodę!

Nie wolno zapominać o regularnym piciu wody – dobre nawodnienie jest warunkiem przyspieszenia metabolizmu.

4. Ćwicz dokładnie

Należy zwracać szczególną uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń. Wykonywane nieprawidłowo, niechlujnie i bez nadzoru specjalisty mogą wyrządzić więcej krzywdy, niż pomóc.

5. Nie zapomnij o relaksie

Ostatnie 2–3 minuty treningu odchudzającego to czas, kiedy powinniśmy dać naszemu organizmowi czas na ochłonięcie i powrót do spokojnego pulsu. Kończąc trening, zwalniamy obroty i obniżamy tętno – dzięki temu skutki wysiłku będą miały znaczenie dla organizmu przez cały dzień.

regularne-ćwiczenie
Shutterstock

--

Zobacz też: To ćwiczenie jest hitem treningu Konrada Gacy! >>>