Wrzos - właściwości
Dlaczego warto dodać preparaty z wrzosem do swojej codziennej diety? Ponieważ zawiera wiele cennych składników! Kwiaty wrzosu hamują rozwój bakterii w przewodzie pokarmowym oraz pobudzają wydzielanie soków trawiennych. Garbniki, naturalne związki chemiczne, pomagają przy leczeniu biegunek i stanów zapalnych organizmu. Przez wysoką zawartość krzemu i potasu, wrzos sprawdzi się jako pomocnik przy regeneracji ciała.
Wrzos często jest stosowany przy schorzeniach dróg moczowych, chorobach przewodu pokarmowego, nerek oraz działa pomocniczo przy chorobach wątroby i bólach reumatycznych. Bardzo popularne jest stosowanie wrzosu w walce z bezsennością.
Wrzos można stosować na kilka sposobów. Idealnie sprawdzi się w jako dodatek do kąpieli, ponieważ działa przeciwzapalnie, uspokajająco i ściągająco. Kąpiele pomogą przy stanach zapalnych skóry i zmniejszą napięcie nerwowe.
Jesienią i zimą najlepszym rozwiązaniem będzie codzienne picie syropu. Pijąc jedną łyżeczkę dziennie ochronimy swój organizm. Wrzos w tej postaci ma działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne.
Syrop z wrzosu - przepis
Składniki
- 20 g kwiatów wrzosu
- 1 litr wody
- 500 g cukru
Sposób przygotowania
- Świeże kwiaty wrzosu zalej dwoma filiżankami wrzącej wody.
- Zostaw to na 24 godziny.
- Przecedź mieszankę i zagotuj resztę wody z cukrem.
- Powstały syrop cukrowy połącz z odcedzoną wodą wrzosową.
- Całość powoli i na małym ogniu doprowadź do wrzenia.
- Gotowy syrop przelej do butelek i pij codziennie.
Zobacz też:
Komentarze