Syrop prawoślazowy: właściwości

Syrop prawoślazowy jest od lat znanym sposobem na kaszel u dzieci. Syrop prawoślazowy powstaje z korzenia prawoślazu lekarskiego - rośliny bogatej w śluz, która ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i łagodzące.

Syrop prawoślazowy pomaga w leczeniu kaszlu, chrypki, a także jest pomocny w bólu gardła, czy problemach z krtanią. Syrop prawoślazowy zmiękcza i powleka podrażnione oraz obrzmiałe błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Oprócz tego posiada właściwości nawilżające oraz przeciwzapalne.

Syrop prawoślazowy jest jednym z najczęściej podawanych syropów na kaszel dla dzieci. Dzięki swoim naturalnym właściwościom wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Jednak nie tylko dzieci mogą stosować syrop prawoślazowy. Również wśród dorosłych ten syrop jest popularny.

Syrop prawoślazowy: na jaki kaszel?

Syrop prawoślazowy można stosować u dzieci powyżej 3. roku życia, zarówno przy kaszlu suchym jak i mokrym. Syrop ułatwia odkrztuszanie i wspomaga leczenie kaszlu. Syrop powinien być dawkowany zgodnie z zaleceniami na opakowaniu lub po konsultacji z lekarzem.

Syrop prawoślazowy można kupić bez recepty, a cena syropu jest wyjątkowo niska: pomiędzy 3 a 4 zł.

Syrop prawoślazowy: kto nie może go stosować?

W ulotce syropu prawoślazowego czytamy o środkach ostrożności przy stosowaniu syropu prawoślazowego. Syrop prawoślazowy zawiera sacharozę, dlatego nie jest polecany cukrzykom. Również kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem.

A Wy stosujecie syrop prawoślazowy w leczeniu kaszlu?