[materiał partnera]

Menopauza, zaburzenia hormonalne i stres – przyczyn suchości pochwy jest wiele. Suchość pochwy najczęściej pojawia się w okresie menopauzy i jest spowodowana zmniejszającą się produkcją żeńskich hormonów płciowych (m.in. estrogenów). To proces naturalny, ale może on powodować znaczny dyskomfort w codziennym życiu. Dolegliwości związane z suchością pochwy mogą występować również u młodszych kobiet, np. w okresie ciąży i karmienia piersią, po operacji macicy lub jajników, w trakcie przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych. Problem może być również skutkiem ubocznym stresu, chemioterapii i radioterapii w leczeniu nowotworu oraz przyjmowania niektórych leków, np. u kobiet cierpiących na cukrzycę, astmę, depresję i endometriozę. Uczuciu suchości często towarzyszą inne objawy, takie jak swędzenie, pieczenie i ból okolic intymnych, które mogą być przyczyną dyskomfortu podczas stosunków.

Suchość pochwy to nie tylko chwilowa niedogodność wpływająca na tymczasowe obniżenie komfortu życia. To poważny problem mający wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i samopoczucie kobiet, ich postrzeganie siebie, relacje z partnerem. Kobiety mające problem z suchością pochwy nie powinny godzić się na takie uciążliwości, lecz otwarcie porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem. To, jaką terapię należy zastosować zależy zawsze od diagnozy lekarza. Warto jednak pamiętać , że na rynku farmaceutycznym obecnych jest bardzo wiele produktów łagodzących  objawy suchości pochwy i pomagających przywrócić naturalną wilgotność.

Szybką i skuteczną pomoc może przynieść zastosowanie intymnego kremu nawilżającego Vagisan®, który jest pierwszym niezawierającym hormonów kremem na suchość pochwy: zapewnia nawilżenie oraz działa kojąco dzięki lipidom zawartym w formule kremu. Intymny krem nawilżający Vagisan® może być używany zależnie od potrzeb np. codziennie lub 2-3 razy w tygodniu. Może być stosowany dopochwowo przy użyciu wygodnego aplikatora, lub na zewnętrzne okolice intymne. Intymny krem nawilżający Vagisan® może być używany podczas ciąży (bez aplikatora), w okresie karmienia piersią oraz przed stosunkiem (bez prezerwatywy). Doskonała kompatybilność ze skórą oraz wyższa skuteczność działania intymnego kremu nawilżającego Vagisan®  na suchość pochwy została potwierdzona klinicznie w porównaniu z żelem dopochwowym niezawierającym lipidów.

Intymny krem nawilżający Vagisan® jest dostępny w aptekach bez recepty – dostępne wielkości opakowań: 10 g (rekomendowana cena detaliczna 18,90 PLN), 50 g.

Więcej informacji i możliwość zakupu znajdziesz TUTAJ.