Pamiętaj o tym, że natka pietruszki jest bogata w żelazo, chlorofil oraz witaminę C, ponadto usuwa wodę z organizmu i obniża ciśnienie krwi. Najlepiej spożywać ją w II i III trymestrze. Związki czynne pietruszki (korzeń) działają moczopędnie, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet ze skłonnościami do obrzęków.

Uwaga! Mimo prozdrowotnego działania kobietom w ciąży zaleca się umiar w spożywaniu natki pietruszki – może ona wpływać na układ krzepnięcia krwi u płodu.

Zobaczcie przepisy na zdrowe soki ->>

Przepisy pochodzą z książki:

  "Healthy mama. Poradnik zdrowej mamy"

 Autor: Anna Lewandowska

Anna Lewandowska na swoim koncie ma wybitne osiągnięcia sportowe oraz dwie książki, które napisała z myślą o swoich fankach zainteresowanych dietą, sportem i zdrowym stylem życia. Szybko stała się niekwestionowanym autorytetem fitness, a wiedzę zdobytą podczas studiów w zakresie dietetyki i żywienia stara się w prosty sposób przekazać szerokiej, międzynarodowej publiczności.  Od kilku miesięcy Anna Lewandowska przygotowuje się do największego wyzwania w życiu każdej kobiety, jakim jest macierzyństwo.  Dlatego postanowiła podzielić się z innymi kobietami swoimi do świadczeniami z okresu ciąży i opisała je w najnowszej książce „Healthy Mama”.

Poradnik jest kompendium wiedzy zarówno dla kobiet w ciąży, jak i dla tych, które do tego stanu się przygotowują. Książkę rozpoczynają słowa lekarza, które usłyszała Ania po odebraniu wyników badań: „Nie wiem co Pani je, ale niech koniecznie to Pani zapisuje”. Od tego momentu Ania zaczęła prowadzić skrupulatne notatki dotyczące diety, stanu zdrowia  i ćwiczeń, a wynikami obserwacji dzieli się z czytelnikami.
Ania wielokrotnie podkreśla, że najlepszym prezentem jaki możemy dać swoim dzieciom jest zdrowie i wokół tego założenia rozbudowana jest książka. Zaznacza, że zdrowie matki i dziecka dotyczy również wszystkich domowników. Jeśli zdrowe nawyki podsuniemy także partnerowi, zwiększą się  nasze szanse na zdrowy rozwój dziecka, a nowy styl życia pozostanie z nami na długie lata.

Z książki dowiemy się również , jakie badania czekają wszystkie ciężarne kobiety podczas kolejnych wizyt u lekarza, dlaczego tak ważne jest opracowanie własnego planu żywienia, oraz jaki wpływ na organizm ciężarnej kobiety mają poszczególne minerały i witaminy. Oprócz tego w książce znajdziemy znakomite przepisy oraz plany treningowe na każdy trymestr ciąży.

Ania nie zmusza kobiet do rygorystycznych diet oraz wycieńczających treningów. Jej zdaniem ciąża to okres, w którym najbardziej potrzebujemy spokoju i bliskości, a jedzenie powinno być nie tylko świeże i zdrowe, ale również smaczne! Wśród propozycji kulinarnych znajdziemy dużo przepisów na ryby (bogate w kwasy omega-3), ciepłe śniadania i słodkości.
Książka powstała przy współpracy z ekspercką wiedzą dra n. med. Jacka Szymańskiego, dra n. biol. med. Patrycji Szachty, trenera personalnego i dietetyki Edyty Litwiniuk, specjalisty ds. żywienia Łukasza Sieńczewskiego.

Kup teraz->>