Zaczynasz dzień od ćwiczeń lub biegania

Nie rób tego na czczo, bo osłabisz organizm i sprawisz, że podczas treningu zamiast tłuszczu będzie spalał mięśnie. Twój posiłek powinien dostarczać energii, ale nie obciążać żołądka. Wybierz węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, np. płatki owsiane, brązowy ryż i pieczywo z pełnego przemiału. Sięgnij też po koktajl z bananem i owsiankę z owocami.

Zobacz:

Przepisy na pyszne i zdrowe koktajle i smoothie. Szybki sposób na lepsze samopoczucie. ->>

śniadanie

Fotolia

Rano zawsze się spieszysz

Zwykle wybiegasz z domu bez śniadania? Popełniasz błąd. Australijskie badania dowiodły, że ludzie pomijający poranny posiłek są grubsi niż osoby tego nierobiące. Wybierz śniadanie, które... przygotuje się niemal samo, czyli koktajl warzywno-owocowy. Wrzuć do blendera ulubione warzywa i owoce, dodaj wody lub mleka. Gotowe! Porcja kalorii nie będzie duża, ale naładuje twoje akumulatory.

śniadanie

Fotolia

Pracujesz przy komputerze

Jeśli spędzasz godziny za biurkiem, twoje śniadanie powinno być lekkie i mało kaloryczne. Potrzebujesz przede wszystkim paliwa dla mózgu, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B i minerałów, takich jak magnez, cynk i selen. Sięgnij po pieczywo pełnoziarniste, kiełki rzodkiewki, brokuła, słonecznika, po wędzone ryby oraz twarożki bogate w białko. Schrup też kilka orzechów lub wypij szklankę ciepłego kakao.

Zobacz również:

 

śniadanie

Fotolia

 

Twoja praca wymaga wysiłku fizycznego

Zacznij dzień od kanapki i jajka lub jajecznicy. To śniadanie jest dość kaloryczne, ale właśnie takiego potrzebujesz. Węglowodany dostarczą ci energii, a białko – siły.

Zobacz: Pasta jajeczna – prosty i smaczny pomysł na śniadanie [3 przepisy] ->>

Masz wiele spotkań

Oznacza to, że twoje posiłki bywają nieregularne, dlatego śniadanie powinno być bogate w warzywa i chudą wędlinę (witaminy i białko). Zapobiegnie to nagłym spadkom cukru we krwi i atakom głodu, który będziesz chciała zaspokoić słodyczami.

Sprawdź też: jak przestać się przejadać?