Wiemy, że piękno i energia płyną z naszego wnętrza. Jednocześnie każdego dnia tracimy wiele mikroelementów niezbędnych do właściwego metabolizmu i funkcjonowania skóry, włosów i paznokci. Warto jednak postawić na naturalne wsparcie a ciało odzyska blask i siłę. By uzyskać najlepszy efekt i faktycznie olśnić wyglądem naszej skóry i włosów, musimy uzupełnić kilka mikroelementów i witamin. 

Zacznijmy od biotyny, czyli witaminy H w kapsułkach od Yango. Biotyny potrzebujemy do metabolizowania węglowodanów, tłuszczów i aminokwasów. Jest też zalecana i sprawdzona, kiedy chcemy wzmocnić włosy i paznokcie. Co ciekawe, biotyna poprawia też prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a to potrzebne w czasach, w których żyjemy. 

Kolejnym ważnym składnikiem, bez którego trudno mieć piękną skórę i włosy, to kolagen, czyli białko produkowane przez organizm. Kolagen jest jak klej. Pomaga skórze nabrać elastyczności, jednocześnie zastępuje jej martwe komórki, które ulegają złuszczeniu. Zapewnia gładkość i dobre nawilżenie. Ważne jednak, by dobrze się wchłaniał. Kapsułki marki Yango zawierają peptydy kolagenowe, otrzymywane w drodze kontrolowanej, enzymatycznej hydrolizy kolagenu. Podczas niej rozpadają się wiązania molekularne pomiędzy poszczególnymi pasmami kolagenu, a peptydami. Dlaczego to ważne? Proces ten powoduje zmniejszenie masy cząsteczkowej włókien kolagenowych, dzięki czemu stosowany kolagen jest wysoce przyswajalny i skuteczny. A o to nam chodzi. 

Kolejnym cudownym składnikiem zapewniającym piękną skórę i włosy jest kelp, czyli grupa alg (wodorostów) o charakterystycznym brązowo-zielonym zabarwieniu. Jej głównym składnikiem, królem między algami, jest morszczyn pęcherzykowaty. Zawiera on jod, a jod to podstawa dla produkcji hormonów tarczycy – tyrozyny i trójjodotyroniny. Zdrowa tarczyca do odpowiedni metabolizm, funkcje umysłowe, rozrodcze, a nawet wydzielanie hormonów (np.wzrostu). Brak jodu oznacza senność, problemy z wagą, osłabione włosy i paznokcie i ziemistą, suchą skórę. Kelp w kapsułkach od Yango to idealne wsparcie, nie tylko na czas zimy. 

I na koniec krzem. Pierwiastek ten wzmacnia kości, tkankę chrzęstną, a także włosy, skórę i paznokcie. Krzem uczestniczy w syntezie kolagenu i poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Wspomaga też regenerację naskórka i oddziałuje na strukturę tkanki łącznej. To, jednym słowem,  wspaniały opiekun naszego zdrowia. W suplemencie o nazwie Krzem Complex jest jednak jeszcze więcej dobra. Wzbogacono go o skrzyp polny, bambus i ashwagandhę! Jak działają? Bambus przyczynia się do budowy chrząstki i kości oraz wpływa na proces remineralizacji, a skrzyp polny poprawia kondycję skóry i paznokci, wspomaga układ moczowy i sercowo-naczyniowy. Ashwagandha z kolei uspokaja. Niweluje objawy stresu i pomaga utrzymać równowagę psychiczną. To słynne zioło na stres znane jest i używane od tysiącleci.

Jeżeli zatem marzymy o pięknej skórze, włosach, zdrowych kościach, ale też o odrobinie spokoju (a to przydaje się nie tylko w święta), warto sięgnąć po biotynę, kolagen, algi i krzemionkę z dodatkiem ashwagandhy. Sprawią, że na koniec roku zbierzemy wiele komplementów. 

Informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej a ich stosowanie powinno być konsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

Zobacz również: