[artykuł sponsorowany]

Korekcja wad wzroku, takich jak krótkowzroczność czy astygmatyzm, to nie tylko okulary i soczewki kontaktowe. Trwałą i bezpieczną poprawę wzroku, a do tego umożliwiającą powrót do zwykłych aktywności już następnego dnia po zabiegu, zapewnia mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu. Na czym polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Na czym polega korekcja wzroku Lentivu?   

Lentivu to innowacyjna metoda mikrosoczewkowej korekcji wzroku. Jej główną zaletą jest minimalna inwazyjność, która zapewnia duże bezpieczeństwo i przede wszystkim – pozwala na powrót do codziennych aktywności już następnego dnia.
„Unikalność tej metody polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych dawek światła o niskiej i bezpiecznej dla oka energii” - tłumaczy dr n. med. Jan Grzeszkowiak z klinik Optegra.

„Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, czyli rogówki, przy użyciu urządzenia najnowszej generacji Visumax zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Całkowicie bezbolesne wydobycie tej mikrosoczewki - „lenticuli” (stąd nazwa Lentivu) przez kilkumilimetrową kieszonkę zmienia parametry optyczne oka, co prowadzi do trwałej korekcji wady wzroku.”

Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, podczas której wzrok pacjenta poddany jest specjalistycznym, poszerzonym badaniom diagnostycznym, wykonywanym przy użyciu sprzętu najnowszej generacji. Lentivu trwale przywraca ostrość widzenia w ok. 20 sekund, a  już następnego dnia można wrócić do zwykłych, codziennych aktywności, w tym także uprawiania sportu

Czy zabieg mikrosoczewkowej korekcji wzroku jest bezpieczny?

"Komfort i bezpieczeństwo pacjentów zapewniają trzy czynniki: wysokiej klasy specjaliści, nowoczesna technologia i rzetelne badanie specjalistyczne, poprzedzające zabieg. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku, dostępna jedynie w klinikach Optegra, wychodzi naprzeciw coraz wyższym wymaganiom pacjentów" - mówi dr n. med. Jan Grzeszkowiak.

Na świecie wykonano już ponad 250 tys. zabiegów z użyciem urządzenia Visumax. Ich efekty są niezwykle satysfakcjonujące. Chociaż metoda jest nowością na polskim rynku, zdążyła już zyskać szerokie grono ambasadorów, którzy dzięki niej pozbyli się okularów lub soczewek kontaktowych.

Dla kogo jest przeznaczona mikrosoczewkowa korekcja wzroku? Czy wszyscy mogą z niej skorzystać?

Zabiegi mikrosoczewkowej korekcji wzroku można przeprowadzić u większości pacjentów z krótkowzrocznością (noszących tzw. okulary minusowe do -10,0 D) i z astygmatyzmem (noszących tzw. okulary cylindryczne do 5,0 D). Ze względu na małą inwazyjność i najkrótszą rekonwalescencję, metoda Lentivu  jest szczególnie polecana dla osób aktywnych, które nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na „pauzowanie” czy dodatkowy czas na odzyskanie pełnej sprawności.

Czym różni się mikrosoczewkowa korekcja wzroku od laserowej?

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku w możliwie najmniejszym stopniu komplikuje codzienne życie pacjenta. Metoda pozwala na jeszcze szybszy powrót do codziennych czynności, sportu i hobby niż tradycyjna korekcja laserowa. "Ostrość widzenia po wykonaniu mikrosoczewkowej korekcji wzroku poprawia się bardzo szybko. Najczęściej już następnego dnia po zabiegu można wrócić do pracy, prowadzić samochód, uprawiać sport, a panie bez przeszkód mogą wykonać makijaż oczu" - mówi dr n. med. Jan Grzeszkowiak. Pobyt na sali zabiegowej trwa jedynie kilka minut, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu zaledwie przez dwie, trzy godziny utrzymuje się niewielkie podrażnienie oczu.

Najczęstsze obawy dotyczące korekcji wzroku

Oko to jeden z najdelikatniejszych narządów, więc to zrozumiałe, że odczuwamy obawy przed ingerencją w jego struktury. Warto jednak wiedzieć, że do tak delikatnej struktury opracowano równie delikatne i precyzyjne metody przeprowadzania korekcji wzroku, które wykorzystują nowoczesny, specjalistyczny sprzęt wysokiej klasy.

Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo nieprawdziwych opinii i mitów dotyczących korekcji wzroku, mimo że tego typu zabiegi z powodzeniem są stosowane w Polsce od ponad 20 lat. Tymczasem obawy dotyczące bólu, długiego okresu rekonwalescencji, czy przeciwwskazań do naturalnego porodu są bezpodstawne i wynikają najczęściej z niewiedzy czy braku rzetelnych informacji na ten temat.

„Pacjenci bardzo często pytają nas, czy laser może przestać działać w trakcie zabiegu albo wyzwolić nagle większą energię niż potrzeba. Zapewniam ich wówczas, że przy niezwykle dokładnych urządzeniach, które w najwyższym stopniu kontrolują przebieg zabiegu, taka sytuacja z całą pewnością nie jest możliwa” – zapewnia dr n. med. Jan Grzeszkowiak.

Więcej informacji na www.optegra.com.pl.