[artykuł sponsorowany]

Choć staram się nadrabiać poczuciem humoru, wiem, że z wiekiem mój wygląd się zmienił i to nie na lepsze. Brakuje mi wsparcia, pomysłu i środków, aby zmienić to, co widzę w lustrze. - mówiła Patrycja Łojewska, uczestniczka Metamorfoz Claudii. Poznanianka ma 44 lata, a praca pod presją czasu nie jest sprzymierzeńcem w walce o młody wygląd. Patrycja nie lubiła też noszenia okularów. Duża wada wzroku sprawiała, że nie mogła komfortowo oddawać się swojej pasji, czyli tańcowi. Podczas metamorfoz eksperci zadbali nie tylko o cerę, włosy i stylizację, ale również o korekcję wzroku, w której pomógł zabieg Lentivu.

Wskazania do zabiegu Lentivu

Patrycja Łojewska od dzieciństwa zmagała się z bardzo wysoką krótkowzrocznością. Jej wada wzroku w prawym oku wynosiła -7,5 D a w lewym -6,0. Dodatkowo pacjentka miała astygmatyzm. Ze względu na fakt, że bardzo nie lubiła nosić okularów, od ponad 15 lat nosiła soczewki kontaktowe. Spowodowało to stopniowe narastanie suchości oczu, co z kolei było przyczyną coraz gorszej tolerancji soczewek kontaktowych. W naszej klinice wykonaliśmy pacjentce zabieg Lentivu w celu usunięcia dotkliwej wady wzroku. Dzięki temu p. Patrycja uniezależniła się od soczewek i jest zachwycona uczuciem pełnej ostrości wzroku, już od rana, zaraz po przebudzeniu - mówi dr n. med. Katarzyna Skonieczna, chirurg okulista z kliniki Optegra.

Jak jest przeprowadzany zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu Patrycja przeszła szczegółowe badania, które pozwoliły ocenić stan rogówki oka, bo to jej krzywizna jest zmieniana podczas zabiegu. Przy krótkowzroczności robione jest małe wgłębienie na powierzchni oka, zaś przy nadwzroczności, formuje się uwypuklenie. Astygmatyzm wymaga uwypuklenie lub spłaszczenia w danej osi. Dzięki temu, że zabieg Lentivu wykonywany jest na powierzchni oka za pomocą lasera wysyłającego pojedyncze impulsy, jest on w pełni bezpieczny. Niektórzy lekarze są nawet zdania, że bezpieczniejszy niż noszenie soczewek kontaktowych! Przy krótkowzroczności można usunąć wadę wzroku do -11 dioptrii, przy nadwzroczności do +6 dioptrii. W astygmatyzmie można skorygować wadę od -5 do +5 dioptrii cylindrycznych. Dzięki temu tuż po zakończeniu zabiegu Patrycja odzyskała pełną ostrość widzenia.