[artykuł sponsorowany]

Wygoda czy realna potrzeba?

Zabieg korekcji wzroku można stosować zarówno przy krótko- jaki i dalekowzroczności. Efektem jest trwała poprawa wzroku, która okazuje się wybawieniem dla wielu pacjentów. Wreszcie mogą bez problemu uprawiać sport! Nawet noszenie soczewek kontaktowych nie daje pełnego komfortu chociażby podczas wizyty na pływalni i wiąże się z obawą przed "wypłynięciem" soczewek z oczu.

Wielu pacjentów w ogóle nie toleruje soczewek. O ile przy małych wadach wzroku noszenie okularów nie jest bardzo uciążliwe, o tyle przy dużych staje się poważnym problemem. Wystarczy deszcz lub wejście z zimnego dworu do ciepłego pomieszczenia. Mokre oraz zaparowane okulary stają się właściwie bezużyteczne, a krótkowzroczność uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na korekcję wzroku.

Dr n. med. Katarzyna Skonieczna, Chirurg okulista z kliniki Optegra
Dr n. med. Katarzyna Skonieczna, Chirurg okulista z kliniki Optegra

Zabieg Lentivu podczas Metamorfoz Claudii

Pani Małgorzata zgłosiła się do kliniki Optegra z powodu szybkiego męczenia się oczu. Zawód księgowej wymaga od niej ponad 8 godzin pracy dziennie przy komputerze, co było to dla niej bardzo uciążliwe. Krótkowzroczność na poziomie -2,0 i nie korygowany do tej pory astygmatyzm dawały się już bardzo we znaki. Dodatkowo rzeczywista wada wzroku okazała się wyższa niż okulary, które p. Małgorzata nosiła do tej pory. Było to powodem innych dolegliwości takich, jak bóle głowy i coraz bardziej nieostre widzenie w dal. Podczas Metamorfoz Claudii, w których uczestniczyła Pani Małgorzata, zaproponowano jej zabieg Lentivu. Pomógł całkowicie pozbyć się wady wzroku i dotychczasowych dolegliwości.

Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie chwilę...

Korekcja wady wzroku odbywa się na rogówce. W tym miejscu, na którym zakładamy soczewkę kontaktową, a więc jest to jedynie powierzchnia oka. Zabieg ma za zadanie zmienić krzywiznę rogówki. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym z pomocą lasera wysyłającego pojedyncze impulsy. Całość, łącznie z przygotowaniem do zabiegu, trwa zalewnie 20 minut, a ostrość widzenia wraca natychmiast po zastosowaniu lasera.