Choć o jędrną skórę powinnaś się troszczyć zawsze, szczególnie istotne staje się to, gdy jesteś na diecie. Kiedy znikają dodatkowe kilogramy, naskórek zaczyna wiotczeć i potrzebuje kosmetycznego wsparcia. Sięgnij po produkty, które będą działały wielokierunkowo, i używaj ich każdego dnia. Do pielęgnacji podejdź jak do diety. Opracuj czterotygodniowy plan, a potem konsekwentnie realizuj jego założenia. Podobnie jak w odchudzającym menu, tu też ważne są przygotowanie, potem walka (tu z centymetrami i nierównościami na skórze), a na koniec – utrzymywanie osiągniętych efektów.

Krok pierwszy: peeling

Jeśli chcesz wprowadzić w głąb skóry aktywnie działające substancje, powinnaś najpierw dobrze ją złuszczyć. To niezbędny etap pielęgnacji, jeśli chcesz mieć jędrną skórę. Ciało, podobnie jak twarz, potrzebuje peelingu, by usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu zmniejszysz warstwę rogową i sprawisz, że kosmetyki wchłoną się znacznie szybciej. Peeling dodatkowo wygładza optycznie skórę i poprawia jej koloryt. Bardzo dobre efekty osiągniesz, wybierając kosmetyk z mikrogranulkami, który warto stosować od 2 do 3 razy w tygodniu. Masuj nim skórę pod prysznicem, szczególnie dużo uwagi poświęcając biodrom, brzuchowi i udom.

Krok drugi: wyszczuplanie

Nowoczesne, zaawansowane technologicznie produkty pozwalają osiągnąć to, co kiedyś udawało się jedynie w gabinecie kosmetycznym: zmniejszyć nierówności na skórze, wygładzić cellulit i sprawić, by ciało stało się szczuplejsze. Preparaty wykorzystują do tego bezinwazyjną mezoterapię oraz działanie chłodu i ciepła na komórki tłuszczowe. Dzięki zawartości innowacyjnych składników aktywnych, nieaktywne adipocyty białe (komórki stanowiące magazyn tłuszczu) ulegają przekształceniu w adipocyty beżowe, spalające tłuszcz. Dodatkowo, dzięki zawartości kofeiny, produkty działają wyszczuplająco i detoksykująco. 

Krok trzeci: ujędrnianie

Teraz powinnaś popracować nad utrzymaniem uzyskanego efektu. W tym wypadku warto sięgnąć po kosmetyk, który będzie jednocześnie modelował sylwetkę, a także zadba o jędrność skóry i poprawi jej napięcie. Pamiętaj, że sukces kuracji tkwi także w sposobie nakładania preparatów: zawsze trzeba je dokładnie wmasować w skórę.

Sprawdź też: