Artykuł promocyjny

Chcąc się uchronić przed takim scenariuszem, powinniśmy przede wszystkim zwolnić i przestrzegać zbilansowanej diety, jak również wesprzeć się odpowiednią suplementacją, np. wyciągami z… głogu.

GŁÓG, PRAPRADZIADEK FITOTERAPII
Lecznicze właściwości głogu znane są od setek lat. Jest on jednym z najstarszych roślin, którą stosuje się w medycynie w leczeniu i profilaktyce najróżniejszych schorzeń - Medycyna ludowa zalecała żucie owoców głogu przy bólach zębów i dziąseł, a konfiturę z owoców głogu stosowano w walce z … nadwagą. Z kolei w medycynie chińskiej głóg stosowany jest głównie dla usprawnienia trawienia i poprawy krążenia.
 
CO ZAWIERA GŁÓG?
Głóg to ciernisty krzew, który wiosną kwitnie pięknymi białymi lub bladoróżowymi kwiatami. Jesienią owocuje twardymi czerwonymi owocami w kształcie kulek. W parkach czy ogrodach możemy spotkać także ozdobny gatunek głogu – dwuszyjkowy głóg szkarłatny, który nie ma jednak właściwości leczniczych. Mimo niepozornych rozmiarów, głóg to prawdziwa bomba składników odżywczych! W medycynie stosuje się kwiaty i owoce głogu, które są bardzo bogate we flawonoidy, fitosretole, procyjanidy oraz sole mineralne i witaminy. To właśnie jego skład spowodował, że głóg znalazł szerokie zastosowanie w chorobach serca.
 
JAK PREPARATY Z GŁOGU WPŁYWAJĄ NA NASZE SERCE?
 Ekstrakt z głogu wpływa korzystnie na pracę serca, zwiększa dopływa tlenu i poprawia ukrwienie. Flawanoidy zawarte w owocach mają działanie rozkurczowe, dzięki temu serce staje się bardziej natlenione. Dodatkowo, zwiększając dopływ krwi, poprawiają obieg krwi, co sprawia, że serce lepiej pracuje i staje się silniejsze. Głóg obniża również ciśnienie krwi, dlatego nie zaleca się, by sięgały po niego także osoby, które cierpią na nadciśnienie. Kolejną właściwością głogu jest zdolność do obniżania „złego” cholesterolu.
 
JAK STOSOWAĆ GŁÓG?
Głóg stosowany jest w wielu postaciach – herbat, nalewek, naparów, toników, a nawet przetworów. By „wycisnąć” z niego jak najwięcej, najlepiej jest jednak zwrócić uwagę na to, jakie jest jego stężenie i czym jest wzbogacony.
 
Biovital Zdrowie, to suplement diety, który swój skład opiera właśnie na ekstrakcie z głogu i ma go ponad 50 mg w jednej porcji toniku (30 ml), co pokrywa 100% zapotrzebowanie naszego organizmu. W Biovitalu Zdrowie głóg, wzbogacony jest o żelazo, witaminy z grupy B, a także witaminę C, która. Wzmacniając serce i naczynia krwionośne, wpływa na ogólną kondycję całego organizmu.