Codziennie w godzinach od 18:00 do 20:00 można odbyć rozmowę telefoniczną z doświadczonymi edukatorami do spraw diabetologii i uzyskać fachową poradę. Pytania można zadawać również poprzez e-mail ced.polska@wp.pl oraz https://www.facebook.com/SED.Stowarzyszenie.Edukacji.Diabetologicznej/

Do tej pory z pomocy Diabetofonu skorzystało prawie 100 osób. Największe zainteresowanie, obawy chorych na cukrzycę wzbudzają kwestie związane z interpretacją wyników poziomu glukozy, a w przypadku osób ciężarnych codziennym wyzwaniem jest brak spójności przekazywanych im informacji  w temacie norm w diagnostyce cukrzycy w ciąży. Bardzo dużo pytań dotyczy sytuacji, co gdyby osoba z cukrzycą pojawiła się w szpitalu, a także o postępowaniu w nagłych przypadkach, np. spadku poziomu glukozy w warunkach domowych czy też nagłego wzrostu lub spadku ciśnienia tętniczego.  
SED na bieżąco zbiera powtarzające się pytania i odpowiada na swoim profilu FB w formie gotowego materiału edukacyjnego do odsłuchania czy też do wydrukowania i zastosowania. Stowarzyszenie zapewnia, że nikt nie zostanie zostawiony bez wsparcia. „Edukacja to nasz konik” - z tym hasłem wkroczyliśmy w działania edukacyjne w 2020 roku.

W szeregach SED są między innymi edukatorzy do spraw diabetologii z wieloletnim stażem, z ogromnym doświadczeniem w pracy z osobami chorymi na cukrzycę i ich rodzinami. Dzielimy się swoją wiedzą, ale tylko pod jednym warunkiem, który zawsze powtarzamy: „przekaż dalej”... skontaktuj się z innymi osobami chorymi na cukrzycę, wspieraj ich i motywuj. Jeśli pojawią się pytania bez odpowiedzi, jesteśmy!” - mówi Beata Stepanow – prezes SED.

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej jest jednym z partnerów ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą”.