Czym jest czarna lemoniada?

Czarna lemoniada to jeden z najlepszych napojów na upały. Jest to zwykła lemoniada z dodatkiem węgla dostępnego w aptece w postaci kapsułek i właśnie przez ten składnik należy do grupy superfoods. Jak się okazuje ma wiele innych właściwości pozytywnie działających na nasz organizm. Zawarty w niej węgiel aktywny robiony z łupin kokosa, torfu i drewna ma właściwości chłonne i usuwa z organizmu szkodliwe substancje i toksyny.

Czarna lemoniada - właściwości

Dzięki piciu czarnej lemoniady można zrobić detoks organizmu, zwalczyć niestrawność czy złagodzić problemy układu pokarmowego. Dodatkowo jest ona w stanie zniwelować skutki spożywania alkoholu i dużo szybciej wrócimy do dobrego samopoczucia. Już po kilku tygodniach picia czarnej lemoniady można zauważyć poprawę w trawieniu, co skutkuje pozbyciem się wzdęć i poczucia ciągłej pełności. Dlatego doskonale nadaje się do wspomagania odchudzania. 

Czy wszyscy mogą pić czarną lemoniadę?

Warto pamiętać, że lemoniada może nie tylko usuwać działanie szkodliwych substancji, ale także niwelować działanie leków. Dlatego należy zadbać o przynajmniej dwugodzinny odstęp pomiędzy przyjmowaniem leków, a piciu czarnej lemoniady. Z tego napoju muszą zrezygnować kobiety w ciąży jak i karmiące piersią, ponieważ może usuwać cenne właściwości potrzebne dla dziecka.

Czarna lemoniada - przepis

  • Wyciśnięty sok z połowy cytryny lub limonki
  • Szklanka wody mineralnej lub kokosowej 
  • Pół łyżeczki węgla aktywnego
  • Ewentualnie można dodać substancję słodzącą, na przykład łyżeczkę miodu, albo brązowego cukru

Sposób przygotowania:

Do wody dodajemy sok z cytryny i sproszkowany węgiel. Dokładnie mieszamy. Lemoniada jest gotowa do spożycia.

Zobacz też: