Spis treści:

  1. Zmarszczka pozioma czołowa
  2. Lwia bruzda pionowa
  3. "Kurze łapki"
  4. Dolina łez
  5. Bruzdy nosowo wargowe

Zmarszczka pozioma czołowa

To zmarszczka, która powstaje stadnie lub pojedynczo - w zależności od diety oraz sposobu odżywiania się, może ona w zaskakującym czasie pogłębić się i wydłużyć. Jeżeli często mrużysz oczy, łzawią czy też nie możesz nosić soczewek, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Koniecznie ogranicz cukier oraz fruktozę. Wybieraj pieczywo bezglutenowe oraz ogranicz spożycie nabiału, co pozwoli na lepsze oczyszczenie organizmu. Słodkie przekąski zamień na marchewkę czy jabłko.

Lwia bruzda pionowa

Najczęściej pojawia się u tak zwanych nerwusów. Przedawkowanie kawy, napojów energetycznych czy też cukru powoduje, że reagujemy nerwowo na codzienne sytuacje stresowe. Postaraj się odstawić używki i zadbaj o swoje nerwy wspomagając je herbatkami ziołowymi z dodatkiem melisy czy kozłka lekarskiego. Inną przyczyną są też częste infekcje zatok, zarówno górnych jak i dolnych przynosowych. Ból zbierającej się wydzieliny sprawia, że często marszczymy czoło w tym miejscu.

"Kurze łapki"

Wysuszona skóra twarzy pod oczami i wokół oczu jest podatna na częstsze mikrourazy podczas mimiki twarzy, w szczególności podczas uśmiechania się czy złości. Dodatkowo może to być sygnał odwodnienia organizmu oraz źle dobranego kremu - odpowiednio dobrany do typu cery i wieku potrafi zdziałać cuda! Dodatkowo pij przynajmniej 2 litry wody dziennie, aby zachować odpowiednie nawilżenie skóry.

Dolina łez

Najczęściej powstaje, gdy twoja dieta jest bogata w sól, a uboga w warzywa i owoce. Pij na czczo wodę z cytryną lub soki warzywne, które wspomogą pracę nerek oraz wątroby. Powstające zakola oraz sińce mogą świadczyć o niedotlenionym organizmie oraz zbyt długim przebywaniu przed ekranem komputera czy też telefonu do późnych godzin nocnych.

Bruzdy nosowo wargowe

Zbadaj podczas badań kontrolnych układ krwionośny oraz czy nie masz problemów z nadciśnieniem. Nie przesadzaj z tłuszczem oraz jego łączeniem z węglowodanami, ze względu na utrudnione trawienie oraz przemianę materii. Wprowadź do diety lekkie, gotowane i duszone warzywa i mięso.

Zobacz również: