[materiał sponsorowany]

Patrycja Katlewska, 38-letnia nauczycielka wychowania przedszkolnego z Torunia, szukała sposobu by odzyskać pewność siebie i znów poczuć się pięknie. Postanowiła zgłosić się do kolejnej edycji Metamorfoz Claudii – corocznej akcji, w ramach której sześć uczestniczek przechodzi całkowitą przemianę. Dzięki niej Patrycja odzyskała nie tylko młody wygląd i wiarę w siebie – ale również… ostrość widzenia. Wszystko za sprawą innowacyjnej metody korekcji wzroku, dzięki której bohaterka metamorfozy już nigdy nie będzie musiała nosić soczewek ani okularów.

Co przesądziło o wyborze tej metody?

Patrycja zmagała się z dużą krótkowzrocznością i astygmatyzmem (op -3.0 i -1.0 astygm. i ol-3.75 i -0.75 astygm.), a do tego słabo tolerowała soczewki kontaktowe, choć względy zawodowe zmuszały ją do ich częstego stosowania. Zmiana na okulary toryczne (korygujące astygmatyzm) też nie wyszła jej na dobre – po ich założeniu pojawiały się częste zawroty głowy. Aby zlikwidować ten dyskomfort, specjaliści z kliniki okulistycznej Optegra zaproponowali mikrosoczewkową korekcję wzroku Lentivu – bezbolesny zabieg, która umożliwia uzyskanie niemalże natychmiastowego efektu.

Zobacz więcej na www.optegra.com.pl

Jak to działa?

„Unikalność tej metody polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych dawek światła o niskiej i bezpiecznej dla oka energii – mówi lek. med. Marcin Smorawski z kliniki okulistycznej Optegra.  - Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka zostaje wyodrębniony mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Mikrosoczewkę wydobywa się w bezbolesny sposób, dzięki czemu można zmienić parametry optyczne oka, co w efekcie prowadzi do trwałej korekcji wzroku.”

laserowa-korekcja-wzroku
Zdjęcia: B. Kozłowski

Efekty?

Zabieg Lentivu przyniósł Patrycji znacząca poprawę widzenia do dali i bliży oraz pozwolił pozbyć się konieczności używania okularów i soczewek kontaktowych. Nietolerancja tych ostatnich miała prawdopodobnie związek z licznymi uczuleniami pacjentki (m. in. na pyłki i sierść kota). Wraz z nastającą wiosną powodowało to coraz większe objawy braku tolerancji szkieł kontaktowych, co między innymi utrudniało jej noszenie okularów przeciwsłonecznych. Zabieg przyniósł pacjentce szybką poprawę widzenia we wszystkich odległościach i umożliwił powrót do pracy w zawodzie nauczycielki już 5 dni po zabiegu. Wada wzroku u pani Patrycji została całkowicie skorygowana.

metamorfozy-claudii-2016
Zdjęcia: B. Kozłowski
metamorfoza-claudii
Zdjęcia: B. Kozłowski