Pij na zdrowie!

Kluczowa rola wody przejawia się w regulacji temperatury ciała, transporcie składników odżywczych z jedzenia, wypłukiwaniu toksyn, a także amortyzacji stawów. Picie odpowiedniej ilości wody zmniejsza ryzyko zachorowań, opóźnia procesy starzenia, poprawia koncentrację i zdolności umysłowe. Co ciekawe, wystarczy 500 szklanek wody, by dziecko urosło o 2 cm - to ukazuje jej wartość i istotę. 

A Ty jak często sięgasz po wodę? Intensywne pragnienie odczuwasz już przy 1% spadku poziomu wody, jaką posiadasz w swoim ciele. Utrata zaledwie 3% powoduje uczucie zmęczenia i ból głowy. Dziennie wydalasz aż 2 litry wody! W ciągu doby w procesie samego oddychania tracisz około 0,5 litra tego życiodajnego płynu. Wystarczy 8 szklanek wody dziennie, by uniknąć nieprzyjemnych skutków odwodnienia. 

Woda jest najbardziej zwyczajną, a jednocześnie nadzwyczajną substancja, z jaką masz do czynienia na co dzień. Dlatego też pamiętaj, że:

1.      Dwie szklanki wody po przebudzeniu pomogą uaktywnić Twój organizm

2.      Wodę należy pić regularnie, często i małymi łyczkami

3.      Szklanka wody wypita 20 minut przed posiłkiem zmniejszy Twój apetyt

4.      Woda pomoże Ci załagodzić stres

5.      Napoje gazowane jedynie oszukują Twoje pragnienie – unikaj ich!

6.      Smak wody możesz urozmaicić ulubionymi owocami i ziołami

7.      Jedna szklanka wody przed snem chroni przed udarem i atakiem serca

  

Woda wodzie nie jest równa!

Ważna jest jakość spożywanej wody. Woda, tak samo jak pożywienie powinna dostarczać cennych składników odżywczych. Rozpuszczone w niej substancje odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Woda bogata w takie pierwiastki jak: sód, potas, wapń, magnez, krzem i żelazo umożliwia właściwą pracę Twoich mięśni, buduje układ kostny, zapewnia zdrowie Twojemu sercu. Co więcej dodaje energii i jest źródłem dobrego samopoczucia!

Uzależnij się od wody – to się opłaca!

Oddziaływanie wody na organizm zależy od stężenia rozpuszczonych w niej soli, m.in. wapnia i magnezu. Składniki mineralne występują w wodzie w formie jonowej, dlatego też są dobrze przyswajane przez organizm i stanowią jedno z istotniejszych źródeł pierwiastków, zwłaszcza niedoborowych w Twojej diecie. Takim pierwiastkiem jest magnez, będący substancją wręcz życiodajną.

Magnez jest 4 pierwiastkiem pod względem występowania w organizmie. Bierze udział w aktywacji ponad 300 enzymów, w syntezie białka, budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym, jak również kurczliwości mięśni. Zwalcza podatność na nowotwory, przeciwdziała miażdżycy, usprawnia funkcje komórek.

Magnez to Twój sojusznik

Nadmiar stresu, życie w biegu, niewłaściwa dieta – oto recepta na niedobór magnezu! Jego deficyt odbija się na zdrowiu niemal całego organizmu, uniemożliwiając właściwe przyswajanie składników odżywczych. Skutki niedoboru mogą być groźne i niekiedy, zwłaszcza jeśli nie nastąpi w porę rozpoznanie, prowadzą do poważnych schorzeń. Jon magnezu jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania większości naszych narządów, w szczególności serca i nerek. Utrzymywanie urozmaiconej diety z dostawami niezbędnych pierwiastków, w tym magnezu, wiąże się z 22% zmniejszeniem ryzyka śmiertelnej choroby niedokrwiennej serca.

Każda w zasadzie znana dolegliwość jest związana z niedoborem magnezu, ponieważ magnez jest minerałem niezbędnym do utrzymania elektrycznej stabilności każdej komórki ciała. Niedobór magnezu może być odpowiedzialny za więcej chorób, niż jakikolwiek inny składnik odżywczy!

Dobra woda, magnezu doda

Ponad 60% Polaków cierpi na niedobór magnezu, nie spożywa jego dziennej, rekomendowanej dawki. Magnez czerpany jest z pożywienia w ok. 15-45%, jednakże ten pochodzący z wody jest 30-krotnie łatwiej przyswajalny w porównaniu z magnezem pochodzącym z żywności! W związku z tym, że woda może być znaczącym źródłem magnezu w diecie, zadbaj o jego stałą podaż przy okazji uzupełniania dziennego zapotrzebowania na płyny. Ciekawą propozycją jest woda kranowa celowo wzbogacona w ten minerał.

Wkład mineralizujący „kranówkę” magnezem – Dafi Mg+ pozwala podwyższyć jakość spożywanej wody. Opatentowane złoże znajdujące się w jego wnętrzu zapewnia zbilansowaną ilość minerałów, odpowiednie proporcje i ilość składników odpowiedzialnych za Twoje zdrowie.  Systematyczne picie wody od Dafi pozwali Ci ograniczyć niedobory mineralne i uniknąć wadliwej przemiany materii. Wkłady filtrujące podniosą również jakość wody. Dzięki niemu uzyskasz aż do 200 litrów smacznej i zdrowej wody miesięcznie. Z myślą o Tobie - mieszanka, która jest bijącym sercem wkładu została wzbogacona jeszcze większą ilością zasypu, dzięki czemu wraz z wodą dostarczasz do organizmu jeszcze więcej magnezu!