Bursztyn – dawne wierzenia

Od dawien dawna wierzono, że samo noszenie fragmentu bursztynu w formie biżuterii czy bardziej talizmanu, chroni przed bezpłodnością i złymi urokami. Podawano go dzieciom przy ząbkowaniu, a kawałek nieoszlifowanego bursztynu miał stabilizować pracę serca, śledziony, układu krążenia i ogólnie poprawiał pracę całego organizmu. Moc jantaru została potwierdzona badaniami naukowymi. Jakie ma realne właściwości?

Bursztyn – źródło cennych mikroelementów

Nawet najmniejszy fragment zastygniętej żywicy ma wiele cennych mikroelementów. Magnez, wapń, krzem, sód i żelazo to tylko kilka z nich. Ma właściwości odmładzające przez co często możemy spotkać go w kosmetykach. Niszczy wolne rodniki i to właśnie temu możemy przypisywać hamowanie procesu starzenia. Skóra staje się gładka, wypoczęta i świeża. Bursztyn możemy spotkać w maściach i kremach na wiele dolegliwości: reumatyzm , owrzodzenia, astma, podrażnienia skóry schorzenia oskrzeli, gardła i tarczycy.

Bursztyn – właściwości

My najczęściej spotykamy się z sukcynitem, czyli bursztynem z Bałtyku. Jest to jedna z najbardziej wartościowych odmian. W badaniach naukowych odkryto, że kwas bursztynowy działa jako biostymulator. Oznacza to, że pobudza system nerwowy, jest środkiem przeciwzapalnym, antytoksycznym i jednocześnie reguluje pracę nerek i jelit. W medycynie naturalnej wierzy się, że każdego otacza pole elektromagnetyczne. Przez stres, obecność wielu urządzeń elektrycznych i choroby w polu pojawia się zbyt wiele ładunków dodatnich. Bursztyn ma ładunki ujemne i za jego pomocą możemy przywrócić równowagę. W praktyce możemy pozbyć się bólu głowy i złego samopoczucia. Bursztyn jest wykorzystywany nie tylko w szeroko rozumianej medycynie. Możemy spotkać go na etykietach produktów spożywczych, jest środkiem konserwującym żywność, kryje się za oznaczeniem E363.

Bursztyn – zastosowanie

Skoro bursztyn ma tyle cennych właściwości, warto wprowadzić go do codziennego życia. Co ciekawe można zrobić to na wiele sposobów. Nosząc biżuterię z bałtyckich bursztynów możemy strzec się przed rakiem. Bursztyn noszony bezpośrednio przy ciele jest skutecznym pomocnikiem w leczeniu tarczycy, łagodzi stres i wspomaga organizm w naturalnym samoleczeniu. Bursztynowa nalewka, przygotowana z okruchów i zalana spirytusem, może pomóc na wiele dolegliwości. Pijąc ją możesz wzmocnić organizm. Przy chorobie można nacierać nią klatkę piersiową, stopy oraz zgięcia pod kolanami. Smarując nią czoło pozbędziemy się bólu głowy. Nalewka pomoże przy dolegliwościach żołądkowych, katarze, stanach zapalanych gardła i bólach reumatycznych. Maść bursztynowa również wspomoże w bólach reumatycznych i bólach mięśni. Rozluźnia mięśnie wokół stawów, leczy stłuczenia i poprawia ukrwienie skóry. Jeżeli borykasz się z problemami z wypadającymi włosami, powinnaś sięgnąć po wcierkę do włosów z bursztynem. Nie tylko stymuluje wzrost, ale poprawia ogólny wygląd i strukturę włosa. Jeżeli uda Ci się znaleźć bursztyn na brzegu morza, zabierz go do domu. Możesz u jubilera przerobić go na fragment na przykład naszyjnika lub trzymaj go na stoliku nocnym. Będzie nie tylko piękną pamiątką z wakacji, ale uzdrowi twój organizm.

Sprawdź też: