Olejki eteryczne nie tylko wspaniale pachną, ale mają także wyjątkowe właściwości terapeutyczne wspomagające zdrowie i dobre samopoczucie. Każdy stanowi kompozycję roślinnych związków aktywnych, a jego maleńkie, ale potężne molekuły są wchłaniane do krwiobiegu przez płuca podczas wdychania i przez skórę, gdy zostaną na nią nałożone.
W połączeniu z masażem, który łagodzi napięcie mięśni, zabiegi aromaterapii mogą wywoływać efekt głębokiej relaksacji albo doenergetyzowania i poprawy nastroju – w zależności od tego, jakie olejki i jakie techniki masażu zostaną zastosowane. Przed rozpoczęciem pracy specjalista robi pełny wywiad: zadaje pytania dotyczące historii choroby, ogólnego stanu zdrowia, diety i stylu życia. Kierując się odpowiedziami, dobiera kilka olejków eterycznych odpowiadających indywidualnym potrzebom danej osoby. Następnie miesza je z olejem, który będzie ich nośnikiem, i używa do masażu.
Możesz wybrać, czy wolisz masaż całego ciała czy rozmasowanie karku, pleców lub ramion. Abyś czuła się swobodnie, specjalista użyje ręcznika, żeby zasłonić intymne części twojego ciała.
Po zakończeniu zabiegu może zalecić stosowanie określonych olejków eterycznych w domu, na przykład do kąpieli w wannie lub do inhalacji. A wszystko po to, żeby wzmocnić efekty masażu aromaterapeutycznego.
Wizyta trwa zwykle od 30 do 60 minut, a ceny wahają się od 60 do 350 złotych, w zależności od rodzaju zabiegu, czasu jego trwania oraz lokalizacji.
Chociaż olejki eteryczne mogą przynosić wiele korzyści zdrowotnych, nieumiejętnie użyte lub źle dobrane, mogą zagrażać twojemu zdrowiu. Na przykład niektóre z nich zastosowane krótko przed ekspozycją na słońce lub na promieniowanie ultrafoletowe mogą podrażniać skórę. Niektórych należy unikać w czasie ciąży. Dlatego tak ważne jest, aby przed ich użyciem skonsultować się z lekarzem – niezależnie od tego, czy chcesz udać się na zabieg do gabinetu, czy masz zamiar stosować olejki w zaciszu domowym.
Używaj wyłącznie wysokiej jakości olejków i zawsze upewnij się, że były odpowiednio przechowywane i zachowują datę ważności. I nigdy bez konsultacji ze specjalistą nie przyjmuj olejków eterycznych doustnie.

5 korzyści z aromaterapii

  1. Dobry dzień zaczyna się od dobrego snu w nocy. Tym, którzy mają kłopoty z zaśnięciem, olejki eteryczne, takie jak lawenda, rumian rzymski czy neroli, mogą pomóc zapaść w spokojny sen.
  2. Osoby z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, egzema czy łuszczyca, mogą złagodzić objawy dzięki miksom aromaterapeutycznym, przygotowanym indywidualnie do potrzeb ich skóry.
  3. Czeka cię egzamin lub ważne spotkanie? Olejki eteryczne z lawendy lub słodkiej pomarańczy pomogą uspokoić nerwy i zminimalizować lęk.
  4. Skoncentrowanie się na zadaniu może być trudne, zwłaszcza gdy masz problemy z pamięcią lub znajdujesz się w stresującym czy głośnym otoczeniu. Poratują cię rozmaryn, mięta pieprzowa, grejpfrut lub cytryna, które stymulują umysł i wspomagają koncentrację.
  5.  Tym z nas, które uwielbiają podróżować, ale czasem dopada je choroba lokomocyjna, mięta pieprzowa i imbir pomogą w zwalczaniu nudności.

------------------------------------------------
Konsultacja:
Joanna Hołuj – założycielka marki kosmetyków naturalnych IOSSI (iossi.eu)

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania "To Twój Moment"

Kup ten numer online tutaj ->>