Czym jest aerial joga?

Joga w powietrzu to najnowsza technika, podczas której uczestnicy mogą poćwiczyć w powietrzu przy użyciu chusty, czy tzw. hamaka. Łączy elementy tańca, fitnessu, pilatesu, jogi oraz strechingu. Balansując na elastycznej chuście, aerial joga poszerza zakresy, wzmacnia mięśnie i umożliwia wykonanie tych pozycji, które bez wsparcia pozostawałyby długo niemożliwe do osiągnięcia. Regularna praktyka pozwala przekroczyć swoje ograniczenia i zbudować mocną zdrową sylwetkę. Oprócz tego, że air joga (z ang. air- powietrzna)  wspomaga wydolność i regeneracje, to również pomaga w ucieczce od stresu i zmartwień. Uspokaja i rozluźnia, budując przy tym mięśnie. Nie ma nic lepszego niż wysiłek w powietrzu pod okiem doświadczonych trenerów.

Jak wyglądają zajęcia z aerial jogi?

Pierwsze zajęcia polegają na wyzbyciu się lęku związanego z treningiem nad ziemią. Trener oswaja uczestników z nowymi zajęciami poprzez ćwiczenia rozgrzewkowe i rozciągające na podłodze. Dopiero po jakimś czasie, w zależności od poziomu zaawansowania trenujących, wprowadzane są dalsze wyzwania, takie jak wzniesienie się nad podłogę. Elastyczne chusty wykonane z jedwabiu, lub innej delikatnej tkaniny są zawieszane na wysokości około metra nad ziemią, żeby unosić ciało uczestniczki w powietrzu. Jest to świetna technika rekreacyjna dla osób z problemami stawów, gdyż wstęga całkowicie je odciąża, i pomaga zbudować smukłe mięśnie. Treningi obejmują ćwiczenia rozciągające, siłowe, poprawiające motorykę, oraz relaksacyjne. Jest to więc przyjemny wysiłek dla zdrowia, w wyjątkowo odważnym stylu.

Gdzie praktykować aerial jogę?

W ostatnich latach otworzyło się mnóstwo miejsc w Polsce, w ofercie których można znaleźć zajęcia z air jogi. Tutaj nasza lista miast z miejscami, gdzie polatacie na hamakach:

Warszawa

www.fitology.pl

www.crossfitursynow.pl

www.astanga.pl

www.nays-yoga.pl

Łódź

www.bodymental.pl

www.acroyoga.pl

www.helloyoga.pl

Wrocław

www.joga-wroclaw.pl

www.akademiaruchu.com.pl

www.ultrafit.pl

Poznań

www.namasteyoga.pl

Bydgoszcz

www.agnieszkamasa.pl

www.bellaline.pl

Skąd pochodzi aerial joga?

Aerial joga pochodzi z Nowego Jorku i powstała dzięki Michelle Dortignac, która w 2006 roku po raz pierwszy rozpoczęła praktykowanie jogi z użyciem hamaka. Tancerka chciała połączyć spokój i koncentracje umysłu wziętą z jogi, z elegancją i szykiem, który towarzyszy tańcu na wstędze. To połączenie wygląda zabójczo pięknie, a dodatkowo ma wiele korzyści dla ciała i ducha.

Dla kogo wskazane są treningi aerial jogi?

Aerial joga jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Nie obciąża stawów, więc trenować ją mogą również osoby z różnego rodzaju zwyrodnieniami. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem, jednak zestaw ćwiczeń jest nieco inny. Powietrzna joga staje się coraz bardziej popularna w Polsce wśród osób w wieku 20-50 lat, ale nie ma co się dziwić, ponieważ udowodniony jest jej pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne trenujących.

Jak schudnąć gdy masz wysokie ciśnienie? > > >

Joga - ulga dla ciała, radość dla ducha > > >