Zastanawiasz się, jakie produkty włączyć do porannego menu, aby zwiększyć wchłanianie witamin oraz pobudzić się do działania? Tradycyjne śniadanie może zapychać i sprawiać, że jesteś senna i ociężała. Wypróbuj nasze podpowiedzi, a z pewnością zmienisz swój dzień na lepsze! Przeczytaj - naszym faworytem jest nr 3!

1. Spirulina

Spirulina jest nieocenionym źródłem witaminy C, E oraz witamin z grupy B. Witaminę C należy suplementować niemal codziennie, ze względu na szybkie wypłukiwanie się z organizmu. Algi pozwalają zadbać o odpowiednią gospodarkę hormonalną oraz stan tarczycy.

2. Owsianka

Jest to wspaniałe źródło cynku oraz witamin z grupy B, które najlepiej dostarczać rano w formie gotowanej owsianki lub koktajlu na bazie owsa. Możesz wykonać go na bazie mleka lub napojów roślinnych, w tym kokosowym czy migdałowym. Nie gotując płatków zyskujesz na wartościach, dostarczając większości witamin zawartych w owsie.

Zobacz/; 4 owsianki na zimne poranki ->>

3. Ocet jabłkowy

Pij jedną łyżeczkę octu jabłkowego rozpuszczona w szklance wody na czczo, a pozbędziesz się niestrawności, problemów żołądkowych oraz uczucia pełności. Dodatkowo oczyszcza zatoki i pozwala osuszyć organizm z nadmiaru śluzu. Jest też niezwykle cennym źródłem potasu.

Zobacz:

Woda z octem jabłkowym – jakie da korzyści, gdy będziesz ją pić codziennie? ->>

Czy ocet jabłkowy naprawdę odchudza? ->>

Ocet jabłkowy: 20 zaskakujących zastosowań ->>

4. Siemię lniane

Siemię lniane pite na czczo pozwala zabezpieczyć ściany żołądkowe i regulować trawienie tak, aby oczyścić jelita ze złogów. Możesz je dodawać także do koktajli, smoothie czy też kanapek.

5. Jajko na miękko

Jajko na miękko lub w koszulce jest zdecydowanie lepszym wyborem niż jajko na twardo. Po tym ostatnim mogą wystapić poranne bóle brzucha czy wzdęcia. jajko na miękko przyrządzone według upodobań, zawiera więcej składników odżywczych, a dodatkowo jest lekkostrawne.

6. Nasiona chia

Nasiona chia to doskonały pomysł dla tych, którym przejadła się owsianka. Jeżeli borykasz się z nadciśnieniem, regularne ich spożycie pozwoli na obniżenie ciśnienia oraz zwiększy poziom wapnia w diecie, gdyż jest korzystniejszym jego źródłem niż mleko.

7. Awokado

Awokado inaczej smaczliwka zawiera kwasy omega-3 i -6. To drogocenne źródło potasu oraz składnik diety obniżający ciśnienie krwi. Pomimo wysokiej zawartości tłuszczów, pomaga zwalczyć nadprogramowe kilogramy, a co najważniejsze - będziesz czuła się syta i nie będziesz miała ochoty podjadać w ciągu dnia!