Dzięki nowoczesnym aplikacjom twoja batalia o zgrabną figurę stanie się łatwiejsza. W czym może pomóc smartfon? Okazuje się, że w bardzo wielu kwestiach! Dzięki kilku aplikacjom możesz w każdym momencie kontrolować swoją wagę, sprawdzać listę zakupów  - a nawet to, ile szklanek wody w ciągu dnia powinnaś jeszcze wypić. Sprawdź naszą pomocną piątkę.

1. Dietista

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zdrowo i racjonalnie się odżywiać bez konieczności nieustannego liczenia kalorii. Dostępna na Androida aplikacja zrobi to za nich. Na początku podajesz różne informacje o sobie (waga, wzrost, rodzaj sylwetki, ilość aktywności fizycznej, ulubione dania itp.), a Dietista na ich podstawie tworzy dla ciebie menu, potem zaś przypomina o posiłkach. Wersja rozszerzona zawiera listę zakupów oraz nielimitowaną liczbę przepisów. Cena aplikacji: 3,50–6,50 zł, w zależności od wersji.

aplikacja dietista

2. Hydrobalance

Pozwala zmierzyć twoje nawodnienie. Dzięki tej aplikacji wiesz, ile szklanek wody powinnaś wypić danego dnia (obliczane jest to na podstawie twojej wagi i wzrostu). Poza tym apka będzie przypominała ci o konieczności „nawadniania się”, co wyrobi w tobie nawyk picia wody. Hydrobalans zapisuje twoje wysiłki, dzięki czemu możesz sprawdzić nawodnienie swojego organizmu w dłuższej perspektywie. Dostępna na Android, cena: 3 zł.

aplikacja hydrobalance

3. Libra

Szacuje twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i monitoruje wagę. Na początek wprowadzasz swoje dane: wagę poczatkową, wzrost oraz wagę, do której dążysz. Aplikacja oblicza twoje BMI i określa szacunkowy czas, w którym zrzucisz niepożądane kilogramy. Z czasem aktualizujesz dane, a Libra tworzy wykres, na którym pokazuje, czy twoje wysiłki idą w dobrym kierunku. Pozwala też dzielić się sukcesami na portalach społecznościowych. Dostępna na Android, w cenie 13–40 zł, w zależności od funkcji.

aplikacja libra

4. Daily Burn

Zawiera treningi w wykonaniu profesjonalnych instruktorów. Treningi są podzielone na czas trwania, poziom trudności i rodzaj ćwiczeń. Jeśli podasz swój wiek, wzrost, wagę i stopień aktywności fizycznej, Daily Burn sam wybierze dla ciebie odpowiedni rodzaj gimnastyki. Cena: przez 30 dni możesz testować program za darmo. Dostępna na Android.

aplikacja daily burn

5. Endomondo

Jedna z najpopularniejszych aplikacji dla wszystkich aktywnych osób. Rejestruje prędkość, spalane kalorie i czas uprawiania dowolnego sportu oraz gromadzi statystyki Twoich postępów i osiągnięć. Program zaznacza tez na mapie trasę, którą pokonujesz oraz różnice w wysokości terenu nad poziomem morza. Idealne, gdy biegasz, jeździsz na rowerze, chodzisz, ale nie tylko. Aplikacja jest dostępna na iOS i Android. Cena: 4–109 zł, w zależności od zaawansowania.

aplikacja endomondo