Według specjalistów, nawet 80 proc. polskiego społeczeństwa ma chociaż jednego pasożyta typu owsik włosogłówka. Co siódmy Polak jest nosicielem glisty, co 10. - tasiemca. W jednym organizmie może mieszkać nawet 300 gatunków takich „intruzów”.

Pasożyty pozbawiają nasz organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych – witamin, mikroelementów, hormonów oraz cukru. Dodatkowo wydzielają toksyny, pochłaniają erytrocyty i osłabiają układ odpornościowy. Żyjąc w nas, upośledzają poszczególne tkanki, zaburzając funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Wysypka, anemia, spadek masy ciała, niepokój, problemy żołądkowe, osłabienie, częste przeziębienia i grypy to tylko niektóre objawy świadczące o tym, że w naszym organizmie występują pasożyty.

Jak pasożyty dostają się do organizmu?

Zazwyczaj przez spożywanie niedomytych produktów, na których znajdują się ich jaja. Do zakażenia może też dojść drogą kropelkową, a także przez ukąszenie komara czy kleszcza. Ryzykowna bywa również zabawa ze zwierzętami, korzystanie z publicznych toalet, jedzenie w barach szybkiej obsługi, brak higieny. Nigdy się nie odrobaczałeś? Prawdopodobieństwo, że masz pasożyta, jest bardzo duże. Możesz spróbować poradzić sobie z nim domowymi sposobami.

Przedstawiamy 13 naturalnych sposobów na pozbycie się pasożytów z organizmu ->>